Chytrá domácnost dostupná pro každého

Smartphony odstartovaly éru něčeho mnohem většího, než v co jsme mohli ještě před patnácti lety doufat. Představa, že budete moci ovládat veškeré spotřebiče, osvětlení i alarmy pomocí chytrého telefonu byl jen tehdy nedosažitelný sen. Díky vývojářům jde ale dnes o součást reality.
 
SmartHome je koncept, který si zvládnete doma vytvořit sami. A nemusíte být ani géniem v oblasti IT. Musíte se jen rozhodnout, zda chcete jednodušší sady, anebo centralizovaný systém. Podle toho lze volit konkrétní zařízení. V případě komplexního projektu je vhodné investovat do centrálních jednotek s podporou protokolů Apple HomeKit, Z-Wave či ZigBee.
 prst u ovládání na inteligentní domácnost

Obrovské přínosy

Možná úplně nevíte, co si pod termínem “chytrá domácnost“ představit. V zásadě jde o propojení více běžných zařízení na jedno ovládání. Tento systém by měl nejen usnadnit život a ušetřit čas, ale také zajistit dokonalý komfort ve vlastním bydlení. Ale nejen to. Máte také dokonalý přehled o domě 24 hodin denně, a to odkudkoli. Zároveň si zajistíte i větší bezpečí.
 ovládání domu v mobilu

Co vše může být součástí SmartHome?

Začněme tím nejzákladnějším, což je osvětlení. Probouzet se i usínat můžete u příjemně přirozeného světla. Zároveň si lze přizpůsobit i jeho atmosféru při čtení, sledování televize nebo jakékoli jiné aktivitě. Ideální a nejpropracovanější systém připravila společnost Philips. Philips HUE se skládá z LED žárovek a pásků, spínačů i kompletních svítidel. Záleží jen na vašich požadavcích.
 

Teplo i čerstvá káva zajištěny

To je ale jen naprostý začátek. Kromě osvětlení si můžete užít také inteligentní termostaty. Zásuvky a spínače spotřebičů zajistí, že se nic nepřehřeje, nevypálí elektrický obvod v objektu apod. Na dálku si tak můžete uvážit kávu, vyprat prádlo i nabít telefon.
 

Květiny a bylinky bez zalévání

Možnosti zabezpečení objektu jsou tu samozřejmě také. Kromě toho můžete do interiéru i exteriéru umístit senzory a detektory, takže se nebudete muset obtěžovat s hledáním vypínače. Specialistou jsou poté meteostanice, videotelefony s možností se podívat, kdo zvoní u dveří, anebo chytré květináče. Ty sami dávkují vodu, světlo i teplo podle toho, co pěstujete.

You may also like...