Lisabon je město mnoha tváří

Někdy není úplně jednoduché shodnout se v rodině, kde je více lidí, na jednom cílů dovolené. Každý si chce prosadit to své. A Lisabon nabídne každému přesně to, co hledá.

Tchýni můžete poslat na návštěvu městských památek a také se může zastavit zhlédnout expozici o tragédii z roku 1755, kdy město potkalo silné zemětřesení, řada požárů a ničivá vlna tsunami.

Odrostlé děti se určitě zabaví po svém a ani to nijak nenaruší rodinný rozpočet. Ve staré čtvrti Alfama najdou kromě malebných obchůdků i vystoupení mladých umělců, kteří vystupují zdarma.

lisabon8

A co se dá dělat víc? Můžete si udělat gastronomickou exkurzi po městě. Jídlo je levné a neuvěřitelně dobré. A navíc i víno je výborné kvality. Po dobrém obědě si odpočiňte a připravte se na večer. Když se setmí, stojí za návštěvu Bairro Alto, kde se večer život přestěhuje na ulici. Všechny podniky vytáhnou ven stolky, židle a celá čtvrť má velkou párty až do rána.

A něco pro fotky do alba:

Elevador Santa Justa je starý historický výtah, starý přes sto let. Vyveze vás na vyhlídku a na náměstí Carmo, kde je zřícenina starého kláštera, která připomíná tragický rok 1755 a zemětřesení.

lisabon9

Arco da Rua Augusta je krásná brána, od které se vám naskytne nádherný pohled na ústí řeky Tejo.

Belém je část pobřeží. Nepřehlédnete starou věž z roku 1521 Torre de Belém, která chránila obyvatele před nebezpečím od vody.

Klášter sv. Jeronýma je monumentální stavba, která je v centru zájmu turistů.

Přes řeku vede most Vasco da Gamy. Most byl pojmenovaný podle dobrodruha a námořníka, který vedl výpravy do Indie kolem Afriky. Vše o jeho dobrodružství, o lodích, přístrojích a dobrodružných cestách se dozvíte v Námořním muzeu.

Nezanedbejte ani pláže. Můžete strávit den na jedné z těch rodinných, kde najdete veškeré zázemí a také to můžete zkusit v místech, kde se schází surfaři a jachtaři.

Letiště je pár kilometrů od města a levné letenky do lisabonu vás dopraví do Portugalska za velice dobrou cenu. Od terminálu č.1 se dopravíte metrem rychle do města. Auto si půjčte pouze v případě, že chcete cestovat mimo Lisabon.

You may also like...