Nezařazené

Novou pračku vybírejte pečlivě

Časy, kdy jsme se při čištění prádla museli spoléhat na valchu či obdobné předpotopní nástroje jsou snad definitivně pryč. S automatickými pračkami osýpá praní mnohem rychleji, a hlavně se při tom člověk prakticky nestačí ani zapotit. Často se ale zapotí při výběru takové pračky, jelikož možností je dnes více než dost. Je tak dobré řídit se při nákupu pračky několika základními zásadami.

bílá pračka

        Jako první byste měli samozřejmě myslet na peníze. Pokud jich nemáte zrovna mnoho, asi si nekoupíte nejnovější model s dvaceti funkcemi, ale spíše sáhnete po něčem trochu prostším, ale stále funkčním. Nebojte se, v nižší cenové kategorii se nachází druhy, které jsou dostatečně kvalitní.
ovládání pračky

        Velikost je samozřejmě stěžejní vlastnost. V případě malé koupelny by byl nerozum kupovat si pračku, která bude zabírat půlku místnosti. Malé typy mají obvykle tu nevýhodu, že nemají dostatečné množství úložného prostoru, ale to se dá vyřešit lepším navržením pracího rozvrhu. Nemusíte přeci prát vše najednou. Před koupí pračky samozřejmě musíte samozřejmě důkladně proměřit prostory, kde by měla stát a posléze je porovnat se spotřebičem. Koupit si přístroj, který se vám nakonec do koupelny nevleze by bylo hodně nešťastné, i když v současnosti není problém provést v obchodě velice rychle výměnu. Ovšem komplikace by to určitě byla, a ne zrovna příjemná.
buben pračky

        Zapomínat byste neměli ani na spotřebu pračky. Nemusíte se bát, že byste si snad domů koupili nějakého velkého žrouta elektřiny nebo vody. Značkové modely, které jsou v současnosti běžně v obchodech k dostání, už jsou poměrně úsporné, takže se strach, že se pravidelným praním dostanete k rodinnému bankrotu, mít rozhodně nemusíte. I tak je ekonomičtější pořídit si pračku, která je ve třídě A+ nebo ještě lépe A++. Tyto typy mají pouze minimální spotřebu, takže jejich cena za jejich provoz bude skutečně marginální.


You may also like...