Šálek dokonalé kávy

Skutečně dobrá káva je požitek, který si rád dopřeje každý, kdo má kávu rád. Mnoho lidí pije kávu jen tak ze zvyku, protože je povzbudí. Je tu ale celá řada lidí, kteří berou nejen pití kávy, ale i její přípravu, jako určitý druh relaxačního rituálu. Není nic lepšího než mít chvilku jen pro sebe a v klidu a bez stresu si doma připravit šálek lahodné kávy přesně tak, jak ji máte rádi. A nezáleží na tom, jestli máte rádi turka, espresso nebo kávové speciality.

pákový kávovar

Základem jsou zrna
Pokud si chcete vychutnat různou chuť kávy a její intenzitu, dbejte vždy na výběr kvalitních zrn. Nejlepší zrnkovou kávu najdete v pražírnách, kde ji praží čerstvě nejlépe každý den. Upražená káva ze supermarketu je sice pořád lepší varianta než mletá káva ze supermarketu, ale pořád to není ono. Káva se v regálech může válet kdo ví jak dlouho, a za tu dobu ztratí jak na chuti tak na aromatu.

Káva se nejen pije
Káva má své nezastupitelné místo v kosmetickém průmyslu a najdete ji třeba ve svíčkách. Kdo si doma vyrábí nějakou tu kosmetiku nebo svíčky, ten nám dá za pravdu, když řekneme, že kávové výrobky jsou pořád velmi oblíbené. A dokonce i tady je poznat rozdíl mezi kávou z obchodu a kávou z pražírny.

zrnka kávy

Pokud si chcete občas dopřát skutečně dobrou kávu, nakupujte zrnka přímo z pražíren, kde máte zaručenou čerstvost a sytost aroma i chuti. Nepodléhejte módním trendům a nevyhazujte peníze za kávy světoznámých značek, které také nejsou praženy čerstvě. U nás koupíte pravidelně praženou kávu, kterou si zamilujete. Jednou z nich je například Gurmánský výběr COLOMBIA 1kg Thecoffee. Ten se pyšní skutečně velmi intenzivní vůní a chutí po karamelu v kombinaci s hořkou čokoládou. Vychutnejte si ji doušek po doušku a namelte si ji doma před přípravou vašeho oblíbeného druhu kávy. Bude vám chutnat s mlékem i bez, a vychutnáte si ji jako turka i espresso.

You may also like...