Nezařazené

Věčné hlídání se v jídle – v období gravidity

Taky šílíte z toho, co vše musíte udělat pro sebe, aby vaše miminko v bříšku bylo nejen spokojené, ale i zdravé? Zkoumat složení potravin před každým vašim jídlem určitě nemůžete, a pokud si chcete udržet v době těhotenství zdravý rozum, přestaňte přemýšlet nad tím, jestli děláte dobře, ale spoléhejte na kvalitu a vaše rozhodnutí.
těhotná s mašlí.jpg

Příliš informací dává maminkám strach pořádně se najíst

V této někdy až příliš informované době, se maminkám při představě toho, co je vhodné zařadit do jejich jídelníčku – přetáčí oči. Ano, je dobré mít jasno v tom, které druhy potravin nejsou přijatelné, z hlediska možného ohrožení vašeho miminka, ale kdybyste se měly řídit každou „zlatou radou“ nenajedly byste se v tomto období (kdy to potřebujete o něco více), prakticky vůbec.
ryby a rajčata.jpg

Kvalitní druhy potravin vám neuškodí

Zapomeňte na to, co se všude píše a řiďte se hlavně tím, že je důležité klást důraz na kvalitu potravin, které v těhotenství zkonzumujete. To znamená, že byste se měly vyhnout všem druhůmpolotovarů a rychlých občerstvení, které nejsou ani ve stavu, kdy nečekáte miminko, pro lidské tělo a zdraví dobré. Vitamíny a prospěšné látky můžete získat jen z kvalitních a čerstvých potravin, u kterých si dáte pozor i na jejich následnou tepelnou úpravu. Pokuste se vždy z daného pokrmu získat co nejvíce vitamínů a minerálů.
losos se zeleninou.jpg

Ryb není nikdy dost

V našich končinách nemáme takový přístup k čerstvým rybám, jak jinde u našich sousedů, kde mají moře a jejich prodej je na každém rohu. To však neznamená, že žijeme v zemi za opicemi a nemáme možnost přijít k dobré a hodnotné rybě i u nás. Zjistěte si kde ve vašem okolí seženete ryby od ověřeného dodavatele. Zařadit do vašeho jídelníčku byste jich v tomto období měly více než kdy jindy. Jsou prospěšné nejen pro vás, ale hlavně pro zdravý vývoj vašeho miminka díky obsahu bílkovin, mastných kyselin, aminokyselin, minerálů a zdravých tuků.
Váš jídelníček by měl být v těhotenství pestrý, ale ne omezený jen na několik jídel. Klidně si jednou za čas dopřejte to, na co máte chuť a nemějte obavy z toho, jestli vašemu miminku neublížíte. Pokud je spokojená maminka, bude spokojené i její děťátko – a to už v době gravidity.

You may also like...