Nezařazené

Betonový plot postavíte za jediný den

Betonový plot z odlévaných desek je jednou z novinek stavebního průmyslu. Poměrně rychle se rozšířil do povědomí majitelů nemovitostí a dnes se s ním můžete setkat snad v každém městě. Jaké výhody od těchto výrobků můžeme očekávat, kromě těch obvyklých, tedy zajištění soukromí a protihlukové a protiprachové bariéry?

betonový plot

Jsou tenké – ploché svislé desky jsou velmi tenké, přibližně 5 cm, což je pro oplocení tohoto typu poměrně nezvyklé. I přesto je betonový plot velmi kompaktní a pevný. Nezabírá tím pádem zbytečně mnoho prostoru a zároveň plní svůj účel. Jednotlivé desky (široké 50 cm a dlouhé dva metry) budí zdánlivě dojem, že jsou lehké jako pápěří, ale nenechte se mýlit, každá z nich váží více než 75 kg. S tím musíte počítat i při montáži a předem zvážit, zda se raději neobrátit na profesionály, kteří provádí betonové ploty montáž, mají k dispozici potřebné vybavení a poskytují na tyto práce záruku.

zeď z kamenných kvádrů

Nemusí se natírat – když si představíte klasickou betonovou zeď vojenského bunkru, napadne vás, že některé objekty tohoto typu jsou opatřeny maskovacím nátěrem. Ten zároveň chrání beton před erozním zvětráváním. A pokud není bunkr nebo opevnění nátěrem opatřeno vůbec, bývá většinou šedé, nevzhledné a působí neosobně a chladně. To ovšem nemusíte řešit u oplocení z betonových dílců, které jsou odlévány do přesných forem. Výrobek je zhotoven z certifikované směsi s přídavnými ocelovými výztužemi, přičemž se barvivo již přidává do betonu v průběhu výroby. Můžete si tak zvolit některý z barevných dekorů a sladit jej podle vzorkovníku s vaším objektem. Barvivo v průběhu času neztrácí na intenzitě, nebledne vlivem UV záření a takto by mělo vydržet po celou dobu životnosti výrobku.

Stavba je rychlá – i přes značnou hmotnost dílů jde výstavba, jak se říká, od ruky. Začíná se ukotvením svislých sloupků do země a jejich betonáží. Po vytvrdnutí betonu se již do zářezů ve sloupcích vkládají desky a během několika hodin je parcela o ploše běžné velikosti zahradního pozemku oplocena.

You may also like...