Nezařazené

Kupujeme rychlovarnou konvici

Rychlovarná konvice je součástí snad každé domácnosti. Již nežijeme v době, kdy jsme si museli vařit vodu na sporáku, trvalo to dlouho, mnohdy jsme se přitom spálili, nebo jsme na vodu dokonce zapomněli a třeba usnuli, takže se celá vypařila. V této situaci jsme byli dokonce i v ohrožení života, protože mohlo dojít k velkému neštěstí.
konvice na vodu
Avšak dnes, v době neustálých vynálezů, již máme pohodlný spotřebič s názvem rychlovarná konvice.Není nic jednoduššího, než nalít vodu, stisknout tlačítko, během chvilinky je voda uvařená a nehrozí nám téměř žádné nebezpečí během manipulace s ní.
Pokud si pořizujeme novou rychlovarnou konvici, je potřeba ujasnit si pár maličkostí.
1) Objem konvice – ten vybíráme dle toho, kolika lidem bude rychlovarná konvice sloužit. Pokud v domácnosti žije pouze jedinec, stačí rychlovarná konvice o nižším objemu (např. do 1 litru), jestliže je ale domácnost větší, nebo jedinec mívá časté návštěvy, je vhodnější pořídit konvici o vyšším objemu (např. 1,7 litrů).
2) Bezpečnost – dnešní rychlovarné konvice mají pojistky. Nejdůležitější je pojištění proti přehřátí. Za samozřejmost považujeme automatické vypnutí (čímž se odlišuje právě od předchozí modelové situace, kdy nám hrozilo vyhoření). Za velmi dobrou vymoženost můžeme označit také pojištění víka.
3) Spirála nebo topné těleso– zda zvolit to nebo ono je závislé na tvrdosti vody. Čím tvrdší voda, tím více se tvoří vodní kámen, který se bohužel usazuje i zde. Takže pokud máte tvrdou vodu, určitě pro vás bude vhodnější topné těleso, ze kterého se vodní kámen mnohem snáz odstraňuje. Dnes se prodávají tablety, které pouze do konvice hodíte, necháte vyšumět a je po problému. Můžete však zkusit také odstraňování pomocí citronu, octu nebo sody.
4) Design– na trhu najdete velkou škálu rychlovarných konvic. Mohou být keramické, plastové, skleněné nebo kovové. Mohou mít světelnou signalizaci a zřetelný vodoznak, abyste lépe rozpoznali, kolik vody v konvici máte.
konvice na sporáku

Inovace v oblasti rychlovarných konvic

Máte rádi zelený čaj? Ano, ale zelený čaj se nesmí zalévat vodou, která má 100 °C. I pro vás máme řešení. Na trhu totiž najdete také rychlovarné konvice, kde si můžete nastavit libovolnou teplotu ohřevu vody. No není to opravdu velká výhoda?

You may also like...