Nezařazené

Bikesharing – užitečná věc pro naše výlety

Znáte to, chystáte se na výlet s rodinnou a kufr auta máte nabalený spousty potřebnými věcmi, ale na cyklistické kolo, na kterém tak rádi jezdíte, vám už nezbylo místo. Pro vášnivé jezdce je zde bikesharing, který vám poskytne možnost zapůjčení kola přímo na místě vašeho pobytu. Bikesharing je v dnešní době velmi populární služba zaměřující se na sdílení jízdních kol nejen v České republice ale i ve světě. Většina bikesharingových stanic se nachází v centru velkých měst, kde mají k dispozici několik stovek kol a někde i dokonce dvoukol.
večení výlet na kole
Proto, abyste si kolo mohli vypůjčit, je nutná vaše registrace. Zaregistrovat se můžete buď online, nebo přímo na místě ve stánku, jež jízdní kola nabízí. Většina stanic má v nabídce i elektrokola, která vám díky elektrickému pohonu značně usnadní jízdu. Sami se rozhodnete, jak dlouho budete kolo potřebovat a za strávený čas na sdíleném kole zaplatíte minutový, hodinový nebo denní poplatek dle tarifů a ceníků poskytovatele. Stanice si účtují také návratnou kauci za zapůjčení. Pokud byste protáhli dobu strávenou na kole, jež jste si zaplatili, nikdo vám hlavu neutrhne, jen doplatíte další časový interval. Většina poskytovatelů bikesharingu vám navíc nabídne i možnost zapůjčení helmy, dětské cyklosedačky a dokonce i čím dál víc oblíbených koloběžek. Mnoho z nich také nabízí i pár minut bezplatné jízdy.
na kole romanticky

Kde sdílená kola najít?

Díky aplikaci v mobilním telefonu najdete nejbližší možné volné kola na mapě ve vaší blízkosti. Pokud zde není žádná stanice, kde vás může rovnou obsloužit odborník, najdete zde jen kolo, které je uzamčené ve stojanu. Na každém kole je na hlavním rámu napsané sériové číslo, které v aplikaci odešlete poskytovateli a ten vám obratem zašle kód k otevření zámku kola. Po ukončení jízdy vrátíte kolo opět do stojanu a zámek zaklapnete, aby kolo nemohl nikdo odcizit. Platbu za zapůjčení uskutečníte online platební kartou.

You may also like...