Co nepatří do letadla?

Než někam odcestujete s využitím letecké dopravy, měli byste mít na paměti jedno. A to skutečnost, že si s sebou do letadla nesmíte vzít všechno, co si jenom usmyslíte. Ne proto, že by vás s tím třeba letadlo neuneslo, ale proto, že byste s tím mohli takové letadlo unést vy. A ne-li snad unést, pak byste mohli takový stroj třeba i destruovat a poslat k zemi, případně napáchat na palubě jiné škody a problémy. Což není samozřejmě v ničím zájmu.

A co že do letadla nesmí v příručním zavazadle, tedy v zavazadle, které si berete na palubu s sebou a které tak máte kdykoliv v dosahu? Měli byste určitě zapomenout na zbraně a munici, nože a výbušniny, pyrotechniku, nůžky, skalpely nebo i jenom imitace zbraní. To víte, tím vším by se tu dalo vyhrožovat a případně by se to dalo i použít, a následky by byly s velkou pravděpodobností katastrofou.

pasažér v letadle

Nesmí sem ale ani tlakové nádoby nebo slzné a pepřové spreje, protože kdo ví, co by se stalo, kdyby tyto netěsnily, explodovaly nebo třeba byly i použity s nekalými úmysly!

Ani když jste zarytými sportovci, nemůžete si sem vzít ani lecjaké sportovní náčiní, třeba lyžařské a turistické hole, obušky, baseballové pálky, golfové hole, hokejky, pádla, skateboardy nebo jakákoliv tága, protože není třeba moc fantazie, abyste si domysleli, jak by se i toto dalo použít jako zbraň.

Nesmí sem ani samozápalné materiály a látky, a to pochopitelně proto, že kdyby se vzňaly, bude všem na palubě pořádně horko. V přeneseném a třeba i nepřeneseném smyslu slova.

torzo letadla

Nepatří sem ale logicky ani nejrůznější fujtajbly, jako jsou dejme tomu radioaktivní látky, žíraviny, jedy, bakterie a viry. Protože ani to by nemuselo dělat dobrotu.

A rozhodně si nemyslete, že pokud si sem vezmete hasicí přístroj, můžete mít i hořlaviny. I hasicí přístroje jsou tu zakázány. Stejně jako větší množství jakýchkoliv tekutin a gelů. A je toho ještě víc.

Prostě tu jde o bezpečnost. A ta je při leteckém cestování mimořádně důležitá.

You may also like...