Dřevěné pergoly jako sportoviště i pracoviště


Pergola je zahradní přístřešek, který plní několik důležitých funkcí. V první řadě se jedná o praktické prodloužení obytného prostoru, kde jste v přímém kontaktu s přírodou na vaší zahradě. Jste tu chráněni před větrem, přímým sluncem a mnohdy i před deštěm a můžete tu se svými přáteli rozjímat, vyprávět si své životní příhody a plánovat třeba společnou dovolenou. Pod pergolou se však dá provádět i mnoho dalších činností, než jen sedět nad plným talířem jídla a popíjet nealkoholické nápoje:

Domácí práce – je-li venku slunečno a teplo, táhne nás to obvykle ven z domu, někam na procházku, na projížďku na kole či dokonce dál, na výlet do vzdálenějších destinací. Ne vždy však máme dostatek volného času a mnohdy je zapotřebí doma uklízet a provádět některé domácí práce. Ty, co si můžete vzít ven, jako je např. šití na šicím stroji, čištění kusových koberců od skvrn, oprava drobného nábytku, spravování obuvi, hraček a domácích spotřebičů, lze provádět pod pergolou, tedy v prostředí rozhodně atraktivnějším, než někde v suterénní dílně.

dřevěná pergola

Dětský koutek mnozí rodiče ponechávají svým ratolestem volné ruce a snaží se o to, aby se naučily brát zodpovědnost do vlastních rukou. To se jim v životě bude moc hodit, ovšem zároveň je důležité na děti alespoň občas dohlédnout. A pergola je k tomu naprosto ideální prostředí. Pokud ji umístíte na terasu za obývací pokoj, budou tu děti pod dohledem tak trochu vzdálenějším, ale stále dostatečným, což jim umožní hrát si podle svého, aniž byste jim do hry nějak zasahovali.

mřížka u pergoly

Sportoviště – pod dřevěnou pergolou Pergoly Trutnov se dá i cvičit, není to sice fotbalové hřiště, ale například pro jógu anebo pro některé posilovací cviky s činkami či s posilovací lavicí je to prostředí naprosto vhodné. Co tu oceníte nejvíc, je energie z okolní přírody a čerstvý vzduch, což bývá problém např. v posilovnách, kde se nedostatečně větrá.

You may also like...