Na výlet s přáteli s pronajatým vozem k Lipenské přehradě

Bydlíte-li v Praze či blízkém okolí a zavítají-li k vám přátelé ze zahraničí, např. letecky, budete zřejmě uvažovat o tom, jakým způsoben je zabavit, a představit jim naši zemi tak, aby si z vašeho setkání odnášeli ty nejlepší vzpomínky. Pokud jsou v Praze poprvé, budou s velkou pravděpodobností chtít vidět některé typické pražské památky, jako je Staroměstské náměstí s Orlojem a měšťanskými domy, Pražský hrad a Karlův most. Poté můžete taktně naznačit, že naše země ukrývá mnoho jiných zajímavých památek a přírodních krás, a že se za nimi vypravíte autem.

přehrada Lipno

Pronájem vozidla z autopůjčovny v Praze lze domluvit i s přistavením k letištní hale a termín návratu je pak na vašem zvážení. Z jednodenního výletu se totiž může stát dvoudenní (víkendový), anebo se protáhne na celý týden. Zvláště tehdy, zamíříte-li do Jižních Čech.

Slunečno a teplo – letní prázdninové období je ideální na koupání, a to můžete právě nabídnout v překrásném přírodním prostředí vodní nádrže Lipno. Cestou se můžete zastavit v Českém Krumlově anebo podniknout výstup k rozhledně na Kleti, jistou možností ke zpestření výletu je i kratší obchvat vůči lipenské nádrži směrem k hradu Rožmberk nad Vltavou a k Vyšebrodskému klášteru.

slunečné počasí na Lipně

Jízda přes Vyšší Brod je výhodnější i proto, že máte možnost navštívit poblíž Loučovic jeden z nejkrásnějších přírodních úkazů Čertovy proudy. Pak už můžete směřovat k Lipnu nad Vltavou, do Přední Výtoně, na Frymburk, do Horní Plané nebo do Nové Pece. Je tu celá řada atraktivních a dobře vybavených kempů a pláží travnatých či písečných a určitě se tu nebudete nudit.

Za slunečného počasí je Lipno skutečným balzámem na duši, přesvědčí vás o tom energie vodní masy, která se tu táhne v délce zhruba čtyřiceti kilometrů, a dalším pozitivním vlivem je blízkost šumavských hvozdů, které rovněž můžete s přáteli navštívit.

You may also like...