Kvalitní filtraci potřebuje každý větší bazén

Bez kvalitní filtrace se žádný bazén středních a větších rozměrů neobejde. Na jejím výběru si proto dejte co nejvíce záležet. Hlavním kritériem, které bude pro výběr filtrace důležité, je určitě objem nádrže vašeho bazénu, respektive to, kolik kubíků vody potřebujete vyčistit. Nicméně pokud se v technických věcech příliš nevyznáte, nemusíte zoufat. Se správným výběrem filtrační jednotky pro váš bazén vám jistě pomůže prodejce bazénového vybavení, na kterého se obrátíte.
schody pod vodou
Podobně je třeba dobře vybrat i vhodné filtrační médium. Na něm samotném záleží, jak kvalitně bude voda ve vašem bazénu vyčištěna. Tímto filtrem totiž postupně několikrát v průběhu dne projde veškerá voda ve vaší koupací nádrži. Optimální je, pokud veškerý obsah bazénu pročistíte v intervalu pěti hodin.
Existuje hned několik možných filtračních médií, které můžete ve své filtraci uplatnit:
Tím prvním je písek, který seženete hned v několika různých frakcích o různé velikosti zrnek. Důležité je, aby se jednalo o ostrohranný kopaný křemenný písek, který má velké množství ostrých hran – právě na ty se nečistoty ve vodě obsažené zachycují. Před prvním použitím byste měli písek promýt pod tekoucí vodou – vyplavíte tak veškeré nežádoucí příměsi jako třeba jíly, které by mohly způsobit krátkodobé nežádoucí zabarvení vody v bazénu.
kapka vody
Další možností je použít zeolit. Ten lze zakoupit jak přirozený, tak uměle vytvořený. Jeho velkou předností je bohatá trojrozměrná struktura plná drobných dutinek, které slouží k zachytávání nečistot. Pro své výborné vlastnosti při čištění vody je zeolit oblíben nejen mezi majiteli bazénů, ale také mezi akvaristy. Používá se i v úpravnách pitných vod.
Vsadit můžete i na novinku na trhu, jakou jsou filtrační kuličky. Jsou vytvořeny z jemného polyethylenového vlákna a jejich výrobce slibuje zachycení nečistot až do velikosti jednoho mikrometru.

You may also like...