Pohodlné posezení na sedacím pytli

O sedacích pytlích se traduje, že jsou velmi pohodlné a flexibilní. Lehce se napříč místností přenáší, můžete je vzít i ven na terasu či pod pergolu a mají je rády děti i senioři.

Jak je to s výplní?

Říká se, že to podstatné, co charakterizuje každého z nás, vyvěrá z našeho nitra. Proto také mnozí esoterici zdůrazňují význam meditací, abychom se v obtížných životních situacích zaměřili na svou vlastní duchovní podstatu. To samé se týká i sedacích vaků – naprosto zásadní je především to, co se ukrývá uvnitř.

fialový vak

Vyhýbejte se výrobkům, co prezentují výplně z polystyrenové drti, jedná se o odpadní stavební materiál, který nesplňuje požadavky, jaké by vaky měly mít, tedy především důkladnou přizpůsobivost vůči tvarům lidského těla.

zelený sedací vak

Spolehlivé výplně tvoří pouze polystyrenové kuličky, označují se zkratkou EPS. Mají shodný průměr i hmotnost a také vynikající mechanické vlastnosti. Vybírejte zároveň vaky takové, kde je možné prostřednictvím uzavíratelného otvoru výplň vyměnit nebo doplnit či naopak odsypat. Kuličky EPS lze dokoupit samostatně jako náhradní náplně, cenově vychází balení dvou set litrů kuliček na tři sta až pět set korun.

A co potah?

Jednoznačně můžeme doporučit nylon. Někteří lidé by sice rádi upřednostnili vlákna čistě přírodní, ale ta nejsou pro sedací vaky příliš vhodná z hlediska údržby a životnosti. Nylonové potahy nejsou sice hebké jako samet, čehož lze docílit např. u polyesteru, ale jsou i přesto hladké a příjemné na dotek a hlavně jsou velmi pevné a odolávají i hrubšímu zacházení.

Nylon umožňuje zhotovit výrobky v mnoha barevných kombinacích a právě pastelovými tóny barev bychom si mohli vyzdobit interiér, v němž by neměla převládat šedá, černá a tmavé barvy, jako je tmavě hnědá či tmavě modrá. Posezení na sytě červeném, blankytně modrém, růžovém, žlutém či hráškově zeleném vaku vám dodá energii a přispěje ke zdravějšímu životnímu stylu.

You may also like...