Kvetoucí rostliny nejenom v létě

Obdarovat blízké či jim udělat radost drobností je mnohdy oříškem. Ideálně se nabízí čajové či kávové sady, které potěší vždy, a ještě dokonce přijdou k chuti. Například takový kvetoucí čaj https://darka-shop.cz/katalog/caje/kvetouci-cajeje originálním dárkem. Jedná se o bílý, zelený či černý čaj (dle volby), který je ručně svinutý a který uvnitř skrývá květ rostliny. Nejběžněji obsahuje květ lilie, měsíčku či jasmínu. Prakticky se tato forma čaje, který přišel pochopitelně z Číny, suší jako svinutá kulička v materiálu, který lze přirovnat k dámským silonkám. Samozřejmě je tento materiál před konzumací vyjmut, slouží tak pouze ke správné formaci tvaru sušeného čaje.

Květ měsíčku

Při použití se čaj zalévá klasicky vodou o 70 až 80 stupních. Následně se nechá louhovat, přičemž jako kdyby rozkvétá (reakcí horké vody a sušeného čaje se koule začíná otevírat) a na povrch vyplouvá květ. Poté je čaj připraven k popíjení. Trh nabízí celou škálu kvetoucích čajů. Ku příkladu čaj s názvem Císařská Lilie je výborný zelený čaj, která skrývá oranžové listy lilie. Ze zelených čajů se dále nabízí čaj Tři chryzantémy, Měsíček, Století lásky, Litchee, Almond, Lilly Fairy a Krása orientu. Za záludnými názvy se skrývají https://www.jsmekocky.cz/clanek/beata-bohata/zabava-spolecnost/co-nas-naucili-simpsonovi-kolik-zivotni-pravdy-skryvaji různé rostlinky. Tři chryzantémy pochopitelně obsahují fialový květ chryzantémy. Měsíček rozevře krásně oranžové květy měsíčku.

Kvetoucí čaj

Století lásky, poměrně chuťově výrazný čaj, obsahuje květ laskacovky neboli pestrovky, která má také své místo v tradiční medicíně. Čaj Litchee obsahuje drobný fialový květ litchee. Almond je souhra dvou rostlin a to lilie (oranžový květ) a jasmínu.Obdobou tomuto čaji je také čaj Lilly Fairy. A nakonec Krása orientu spočívá v jasmínu a měsíčku. Mezi bílými čaji, které jsou silnými antioxidanty díky čajovým lístkům rostliny Camellia sinensis, se vyskytuje například kvetoucí čaj Dýmka, který je z bílého čaje s názvem Stříbrná jehla a obsahuje květy lilie a jasmínu. Nakonec mezi kvetoucí černé čaje, které dokáží organismus nabudit díky obsahu teinu, patří například Černá perla, který opět obsahuje lilii a jasmín.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like...