Na co se ptát stěhovacích firem

Přestěhujete mě na druhý konec republiky za jeden den – stěhování několika krabic s věcmi anebo vybavení menšího bytu v rámci jednoho okresu zvládne většina stěhovacích firem během pár hodin, takže nad tím ani nemusíte moc přemýšlet, ovšem co když se stěhujete na vzdálenost, dejme tomu 500 km a potřebujete přestěhovat rodinný dům? Tehdy se ptejte, zda to stěhovací firma zvládne „na jeden zátah“, a zda má také k tomu potřebné vybavení, především vozový park.

prázdný byt

Poradíte si i s věcmi méně obvyklými – stěhování může vyhořet na problematických předmětech a měli byste vědět, zda to stěhovací firmu v jejím počínání nezastaví. Patří sem např. velmi těžká břemena, jako jsou dílenské stroje, klavíry, trezory a také velmi velké a křehké věci, např. velkoplošná televize nebo vysoká, vzrostlá palma ze zimní zahrady v obrovitém a těžkém květináči.

zařízený byt

Pomůžete mi s nábytkem – stěhovací firmy jsou zvyklé nosit po schodech starožitné skříně jako jeden kus, ale co takový rozebíratelný nábytek? Ptejte se na informativní schůzce, zda vám jej stěhovací firma pomůže demontovat a na novém místě opět sestavit. Zároveň by vám mohli stěhováci poradit, jak správně zabalit nábytek či jeho dílčí části, např. do tenké či bublinkové fólie.

Balicí materiál – mnohé stěhovací firmy levného stěhování v Praze https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/ zajišťují balicí materiál buď zdarma jako součást smluvního ujednání, anebo jej prodávají či pronajímají. Týká se to jak kartonových krabic, tak i výplňového a balicího materiálu, nejčastěji bublinkových fólií. Měli byste mít při ruce také lepicí pásku, provázek a popisovací lihoví fixy.

Jak to bude s parkováním – na tento bod bychom neměli zapomínat, a zvláště ne v Praze. Stěhovací firmy totiž nemají ani v pracovní náplni ani v samotné povaze práce zajišťovat speciální povolení pro parkování v místech, která jsou problematická, kde je parkování placené či pouze vyhrazené pro obyvatele domu. Zajímejte se o to včas, minimálně měsíc před stěhováním, protože úředníci na odboru dopravy příslušné městské části mají na vyřízení vaší žádosti přesně 30 dnů.

You may also like...