Nezblázněte se z „druhé mízy“ vašeho muže

Po celý život se naše povahy mění. Už jak jsme malí, tak dochází v určitém věku, většinou v tom školkovém věku k tomu, že se děti začínají více zajímat o své prostředí a dokáží být více samostatné a rodiče vyměnit za kamarády či hraní s hračkou samotné jim vůbec nevadí. To samé později, kdy přichází největší zlom a změny – a to puberta. Zde se člověk nejvíce vyvine, protože je to jakýsi mezník, kde se úplně změní myšlení jedince a s ním i například vkus, styl, změní se také chutě, priority a podobně. Zde se nejvíce projeví „temná stránka“ dítěte, většinou jsou lidé v tomto období dost protivní a náladoví, protože hormony v těle, které mimochodem mění i tělesné znaky, zkrátka dělají s povahou člověka mnohé a dochází k razantním změnám. Toto období však přejde a chvíli je klid. Člověk dozrává, jak mentálně, tak ještě fyzicky, obzvláště muži, kterým puberta nastává později než u žen, tudíž i celková vyspělost dochází později, protože mysl muže a priority se dlouho po pubertě ještě mění.

vztah

Jakmile skončí toto období, nastává období jakési stability fyzické a psychické, a to u obou pohlaví. V tomto věku dochází k zakládání rodin a celkově plnění si takového toho cíle, který mají mnozí z nás, takový ten stereotyp a vnitřní pohoda a klid. Po tomto klidném období dochází opět ke změně. A k tomuto jsme se chtěli dostat. U žen dochází k přechodu. To opět souvisí s hormony. Dochází k období, kdy ženám odchází postupně cyklus, protože se už stávají neplodné, jelikož mají svůj věk na to, aby tělo přestalo každý měsíc dělat to, co doteď dělalo. Doba přechodu bývá mnohdy velmi dlouhá, trvá několik let a u každé ženy může přijít v jinou dobu. Jedno je však stejné – a to náladovost a dochází opět ke druhé pubertě.

muž

Toto období mají však i muži. Určitě si říkáte – to není možné, vždyť muži žádnou menstruaci nemají, tak co se děje? Věřte nebo ne, mužům se sice v těle nic neděje, ale rozhodně nejsou celý život v kuse „fresh“ a plní dobré nálady. Určitě jste na svém partnerovi někdy vypozorovala, že má také svoji náladu, bývají dost často protivní. Ovšem to nejhorší přijde právě okolo toho 45. roku života plus mínus, každý muž to má opět jinak. Dochází k takzvané druhé míze. Muži nacházejí jiný smysl života než doteď a jsou nabuzeni a ochotni tvořit si život úplně od začátku. Doléhá na ně pocit toho, že něco prošvihli a přestává je bavit nynější život. Dost často dochází k nevěře v tomto období, protože chtějí něco vzrušujícího. Jak se z toho nezbláznit? Mluvte. Promluvte si s nimi o tom, navrhněte řešení například v podobě různých společných nových aktivit, ať se ani jeden nenudíte. Oživte svůj vztah, objevte něco nového. Budujte další roky vašeho vztahu společně a zábavně.

You may also like...