Nezařazené

Práškové lakování zvyšuje odolnost i životnost

V současné době je pro renovaci mnoha kovových prvků využíváno práškové lakování. Jedná se o moderní technologii, která splňuje nejpřísnější kritéria na ochranu životního prostředí. Prášková lakovna při tomto procesu nepoužívá žádná organická rozpouštědla ani škodlivé chemické přísady.

img1

  • Výsledkem práškového lakování je kvalitní povrchová úprava práškovými barvami.

Práškové lakování, kterému se v běžné praxi také říká komaxit, je oblíbené i z důvodu možnosti využití široké škály barevných odstínů. Práškové lakování se provádí nejen barvami vzorníku RAL, ale také moderními metalickými barvami. Možností je tedy celá řada a záleží vždy na konkrétním požadavku zákazníka.

  • Pokud je žádoucí dosáhnout stejného odstínu u všech lakovaných dílů, pak je vhodnějším způsobem využít práškové lakování barvami vzorníku RAL.
  • Díky tomu je totiž zajištěn stejný odstín i v případě, že došlo k časovému odstupu při renovaci mezi jednotlivými lakovanými sériemi.

Podmínkou dobrého výsledku je kvalitní očištění

Kvalitní nástřik je podmíněn především dokonale očištěným povrchem. Čištění spočívá v odmaštění, popřípadě opískování.

  • Při kvalitním odmaštění se vytvoří konverzní vrstva železitého fosfátu.
  • Poté je ošetřovaný prvek opláchnut průmyslovou vodu a následně demineralizovanou vodou s pasivací.
    • Výsledkem práškového lakování je vysoká odolnost a zvýšená životnost kovových prvků, které jsou chráněné nejen před korozí, ale také před různými mechanickými vlivy.

1a_lakovani-disku-aut-ostrava_full

Alu disky opět jako nové

Kvalitní a efektivní renovace je také možná u ocelových a hliníkových disků. Lakování alu disků zajistí, že budou opět jako nové a jejich životnost se rapidně zvýší. Lakování alu disků se využívá nejen v případě, že chcete renovovat odlupující se nebo jinak poškozený lak, ale také v případě, že chcete změnit barvu alu kol.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like...