Spánek jako v bavlnce s prodluženou přikrývkou 140 x 220

Proč dávat přednost přikrývkám širokým a prodlouženým

O materiálu přikrývek a polštářů již bylo sepsáno mnoho statí a můžete se v nich dočíst, jak významné přednosti mají jednotlivá řešení. Můžete pak materiál těchto výrobků porovnávat mezi sebou a podle jeho vlastností následně upřednostnit váš výběr. My bychom se však nyní rádi zaměřili na rozměry přikrývek.

dívka v posteli

Proč si vybrat širší přikrývku – čím širší, tím pohodlnější, i když samozřejmě nemá význam zachumlávat se do pět metrů široké plachty, leda tak pro zábavu. Šíře 140 cm je pro jednu osobu optimální, protože ve spánku často měníte polohu a ulevujete svým nohám tak, že je různě roztahujete do šířky či křížíte přes sebe. Právě nohy hrají v šíři přikrývek zásadní roli a možná také patříte k lidem, kteří nemají rádi mumiové spacáky, kde nohy nemohou zaujmout polohu, jako byste si přáli. Spánek v dekovém, širokém spacáku je mnohem pohodlnější.

chodidla pod přikrývkou

Pokud chcete ušetřit na přikrývkách, můžete na samotném povlečení, které může být docela obyčejné, levné a bavlněné, ale na samotné kvalitě i rozměrech přikrývky nešetřete, nevyplatí se to.

Délka přikrývky – obnažená odkrytá chodidla, která vykukují zpod přikrývky, mohou být důvodem k žertovnému lechtání např. mezi partnery či rodiči a dětmi, ale pro spaní je vhodnější chodidla zcela zakrýt a zakrytí ještě pojistit záhybem, který jim brání v jejich samovolném vysouvání ven. Na odkryté chodidlo pak působí chladný vzduch (pro spaní je doporučována teplota v ložnici kolem 18 stupňů Celsia), a vzhledem k tomu, že jsou plosky nohou pokryty mnoha citlivými nervovými vlákny, bude vás budit nejen šimrání, ale i sebemenší závan studeného vzduchu v ložnici. Prodloužená přikrývka 140 x 220 https://www.levnaprosteradla.cz/prodlouzena-prikryvka-a-polstar-70×90-cm140x220-cm vám zajistí dokonalý komfort, vaše bosá chodidla budou po celou dobu spánku zachumlána v teple a nebudou důvodem k častému probouzení.

You may also like...