Gin je spojený s Anglií

Historie tohoto lahodného moku sahá poměrně daleko do historických anglických kořenů, snad úplně původně jako lék, který si měl poradit s ledvinovými nemocemi a přirozeně dalšími neduhy, které sužovaly vojsko během válek. Ovšem dodnes se zde nejčastěji pije v kombinaci s tonikem a je základem pro míchané drinky. U nás na trhu je k dostání několik druhů ginu a předně o tom, jaký je, bude rozhodovat jeho výroba. Podle různé doby destilace se odrazí i hodnota alkoholu v nápoji, nicméně jeho obilný destilát a jalovec zůstávají základní složkou, dále přítomnost koriandru, puškvorce, levandule, anděliky a dalších bylinek z něj dělají výjimečný nápoj vhodný pro každou příležitost.

gin koktejly

Česká republika má co nabídnout

Krásná láhev chutného ginu, která pochází z naší republiky, obsahuje skutečně unikátní verzi destilátu, která může bezpochyby konkurovat světové špičce v segmentu suchých ginů. Sice asi opět si ho nejlépe připravíme s tonikem nebo pouze s ledem, ale to bude právě ta správná kombinace, jak si vychutnat všechny tóny přítomných bylin. Jeho výrobní proces probíhá průtahovou destilací a obsahuje rovnou šestnáct druhů bylinek a koření. Nijak si vzájemně nekonkurují, ale tvoří unikátní směs, která dokáže pohladit jak po těle, tak po duši. Nejznámější gin OMG má tak několik svých podob a verzí a tak skutečně nalezne mnoho svých obdivovatelů a příznivců.

drink gin

Dárek, který nikdy nezklame

Nabídka českých ginů je skutečně pestrá a to nejen svojí výrobou, obsahem alkoholu, vůní a chutí, ale přirozeně i samotnou kvalitou. Krásně tvarované láhve se hodí jako velmi vhodný dárek pro někoho, kdo skutečně dokáže ocenit tuto jedinečnou recepturu a rád si vychutná lahodnou chuť s příměsí bylinek, která pohladí nejen chuťové pohárky. Říká se, že sto lidí bude mít sto chutí, ovšem u láhve českého ginu se většina shodne na tom, že může skvěle konkurovat cizině a navíc je v některých případech daleko lepší.

You may also like...