Změny za chodu společnosti

Nechme za sebou proces zakládání společnosti s ručením omezeným a jeho v Obchodním rejstříku zapsanými údaji. Ty jsou jednou dané a docela hodně lidí se zajímá, zda se vůbec nějakým způsobem dají změnit. Zkonstruuji názorný příklad. Založil jste společnost s názvem Salón Klára, společnost s ručením omezeným, protože jste chtěli udělat radost své tehdejší milence, se kterou jste si dokonce začali malovat budoucnost. V této společnosti se stala slečna Klára jediným společníkem a stala se také jedinou jednatelkou. Salón měl v podnikatelském záměru šití a opravy společenských šatů, čemuž odpovídá živnost volná.

Změny společnosti jdou provést v pohodě

Slečna Klára fungovala, jak měla, akorát to podnikání se ukázalo trochu nad její síly. Přijala mladou, sympatickou a krásnou pomocnici, která brzy vykonávala v salónu všechno i to co měla vykonávat slečna Klára. Slečna Klára se stávala čím dál tím nasupenější. Nebylo divu, denně ji její nová pomocnice slečna Helena přesvědčovala o její neschopnosti. Byla protivná a přenášela to i na vás. Měl jste toho po krk, takže brzy slečna Helena nahradila slečna Kláru. Slečna Klára se odstěhovala a jedinou vzpomínkou na ni, byla právě ta společnost s ručením omezeným. Jak z toho ven? Jak změnit nacionále společnosti? Jde to vůbec?

Samozřejmě že to jde. Jde úplně všechno. Jen musíte slečnu Kláru dotáhnout k notáři a nechat si potvrdit, že se Salonem Klára už nechce mít nic společného. Tento krok je jediným úskalím, protože známe mladé holky. Když najdou klacek, hodí ho bývalému pod nohy. Když, snad bez použití násilí, přimějete slečnu Kláru, aby přišla k notáři, máte vyhráno.

Rozšiřte si předmět podnikání

Nyní stačí vypracovat návrh na změnu v Obchodním rejstříku, upravit v listinách, co je upravit třeba.

Nyní můžete požádat soud o provedení změn. Společnictví slečny Kláry bude zrušeno, jako společníka zapíšete slečnu Helenu. Stejnou změnu provedete u pozice jednatele. Hotovo. Večer se vám slečna Helena, že její velký sen je mít cukrárnu. Čeká vás tedy nové putování od notáře k soudu. Rozšíříte předmět podnikání https://www.companiesandoffices.cz/ufaqs/je-mozne-u-spolecnosti-ready-made-menit-nazev-sidlo-pocet-jednatelu-rozsirit-predmet-podnikani/ a zároveň necháte změnit název Salón Klára. Vznikne http://www.fce.vutbr.cz/che/doc/vypocty_rovnic.pdf „Cukrárna u krásné Heleny s.r.o.“.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like...